Liczymy na dobrą pogodę – warsztaty w Kowanówku

W listopadzie mieliśmy okazję wziąć udział w projekcie „Liczymy na dobrą pogodę” organizowanym przez Fundację mBanku oraz Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku. W ramach projektu przeprowadziliśmy dla uczniów klas 7 i 8 ZSS w Kowanówku ekologiczne warsztaty dot. odnawialnych źródeł energii. Tegoroczne warsztaty „Liczymy na dobrą pogodę” w Kowanówku okazały się nie tylko edukacyjnym wydarzeniem, ale także inspirującą podróżą przez świat ekologii i odnawialnych źródeł energii.

Warsztaty rozpoczęły się od części teoretycznej, w której uczestnicy dowiedzieli się, skąd bierze się prąd i czym można zastąpić nieodnawialne źródła energii by móc go wytwarzać. Istotnym aspektem było przekonanie uczestników o konieczności dbania o przyszłość planety. Następnie przyszedł czas na część praktyczną, gdzie uczniowie konstruowali zabawki z materiałów zero waste i zasilali je energią prosto ze Słońca za pomocą małych ogniw fotowoltaicznych.

Zajęcia, realizowane w ramach tego programu, mają na celu budowanie świadomości, wrażliwości ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych od najmłodszych lat. Dzięki temu młodzież miała szansę nie tylko zdobyć wiedzę teoretyczną, ale również uczestniczyć aktywnie w praktycznych zajęciach, które ukierunkowane były na rozwijanie ekologicznych postaw i ćwiczenia motoryki małej.

Przeczytaj również

Liczymy na dobrą pogodę – warsztaty w Kowanówku

W listopadzie mieliśmy okazję wziąć udział w projekcie „Liczymy na dobrą pogodę” (...)

Zasililiśmy dobrą energią Gnieźnieński Klub Seniora

W maju i czerwcu tego roku mieliśmy przyjemność być świadkami wielkiego dzieła, które jednocz(...)

Charytatywna instalacja fotowoltaiczna w Gnieźnie

Koncepcją projektu „Dajemy dobrą energię” jest niesienie realnej pomocy dla instytucji pożyt(...)

Dopasuj swój idealny system fotowoltaiczny