Charytatywna instalacja fotowoltaiczna w Gnieźnie

Koncepcją projektu „Dajemy dobrą energię” jest niesienie realnej pomocy dla instytucji pożytku publicznego, które na co dzień wspierają rozmaite grupy społeczne. Działania fundacji obejmują zbieranie środków niezbędnych w celu sfinansowania zakupu, montażu oraz serwisu instalacji fotowoltaicznych na dachach rozmaitych instytucji społecznych.

Jako fundacja chcemy wzmacniać tych, którzy najbardziej tego potrzebują, przy jednoczesnym realizowaniu zielonej misji opartej na dobroczynnej pomocy odnawialnymi źródłami energii. Właśnie rozpoczęliśmy piękną przygodę w ramach tego projektu.

Pierwsze poważne kroki projektu – jak to się zaczęło?

15.05.2023 r. odbyło się podpisanie umowy darowizny, pomiędzy Prezydentem Miasta Gniezna Tomaszem Budaszem a Dyrektorem operacyjnym Miłoszem Świątkiem, przedstawicielem firmy SUNERGO i fundacji ERGO cares, będących podmiotami grupy ERGO GROUP.

Umowa darowizny dotyczy montażu kompletnego systemu instalacji fotowoltaicznej na dachu Klubu Seniora w Gnieźnie, który pozwoli pokryć pełne zapotrzebowanie energetyczne Klubu Seniora.

Kiedy zostanie wykonana charytatywna instalacja?

Od 25.05.2023 r. mieszkańcy Klubu Seniora w Gnieźnie będą mogli cieszyć się nowym źródłem energii. Umowa darowizny zostanie zrealizowana przez wyspecjalizowany zespół montażowy firmy SUNERGO,  działającej na rzecz projektu razem z fundacją ERGO cares.

Charytatywna instalacja fotowoltaiczna na dachu Klubu Seniora w Gnieźnie to realizacja podążająca w zgodzie z misją fundacji. Jest to pierwsza tak duża i poważna realizacja, a zarazem rozpoczęcie nowych działań fundacji w ramach projektu “Dajmy dobrą energię”.

Energia ze słońca dla najbardziej potrzebujących

Idąc z wyznawanymi przez nas wartościami i mając na względzie społeczną odpowiedzialność biznesu i ochronę środowiska, zdecydowaliśmy się w ramach darowizny zainstalować kompletny system fotowoltaicznego dla Klubu Seniora w Gnieźnie. Inwestycja znacznie obniży koszty energii elektrycznej Klubu Seniora, a oszczędności, które uzyska dzięki niej Klub, będą mogły być wykorzystane na dalszy rozwój i rozszerzenie oferty edukacyjnej, kulturalnej i oświatowej dla seniorów Miasta Gniezna.

Cieszymy się, że możemy realizować projekty takie jak ten i pomagać innym z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Wierzymy, że jest to początek naszych działań w ramach projektu “Dajemy dobrą energię” i dalej będziemy nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Wspólnie zrobimy wiele dobrego dla naszej Planety!

Przeczytaj również

Liczymy na dobrą pogodę – warsztaty w Kowanówku

W listopadzie mieliśmy okazję wziąć udział w projekcie „Liczymy na dobrą pogodę” (...)

Zasililiśmy dobrą energią Gnieźnieński Klub Seniora

W maju i czerwcu tego roku mieliśmy przyjemność być świadkami wielkiego dzieła, które jednocz(...)

Charytatywna instalacja fotowoltaiczna w Gnieźnie

Koncepcją projektu „Dajemy dobrą energię” jest niesienie realnej pomocy dla instytucji pożyt(...)

Dopasuj swój idealny system fotowoltaiczny