Odnawialne źródła zabawy w Suchym Lesie

18.03.2023 roku w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las, odbył się Wiosenny Festyn Przyrodniczy. Jako fundacja ERGO cares i firma SUNERGO przeprowadziliśmy warsztaty poświęcone odnawialnym źródłom energii. Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu już drugi raz, ponieważ wiemy jak ważne jest budowanie świadomości związanej z OZE już od najmłodszych lat.

Tegoroczny Wiosenny Festyn Przyrodniczy „TAKI MAMY KLIMAT”

Tematem przewodnim wydarzenia było zwiększenie świadomości wśród młodego pokolenia na temat klimatu. Przeprowadzone warsztaty i prelekcje skupiały się między innymi na rozważaniach: jak można wpłynąć na poprawę stanu Planety czy jak prostymi czynnościami przyczynić się do ochrony środowiska. Uczestnicy mogli nauczyć się w jakim kierunku i za pomocą jakich działań powinni zmierzać, aby dbać o dobro Planety.

Nasza misja podczas warsztatów „Odnawialne źródła zabawy”

Celem warsztatów było uświadomienie najmłodszych o wpływie elektryczności na życie ludzi, konieczności oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody przez oszczędzanie energii i poznanie potencjału odnawialnych źródeł energii w praktyce. W ramach wolontariatu pracownicy SUNERGO włączyli się w prowadzenie warsztatów i działalność edukacyjną ERGO GROUP. Hasło przewodnie warsztatów brzmiało „Odnawialne źródła zabawy”, a w praktyce oznaczało wprowadzenie dzieci w fascynujący świat energii słonecznej.  Pełne zapału i ciekawości, poprzez zabawę miały szansę poznać ekologiczne technologie i sposoby, w jakie mogą zostać wykorzystane.

Przebieg warsztatów

Podczas warsztatów została przeprowadzona część teoretyczna, mająca na celu uświadomienie dzieci w tematyce odnawialnych źródeł energii. Dowiadywały się one między innymi skąd bierze się prąd oraz w jaki sposób można go zastąpić. Ważnym aspektem było pokazanie najmłodszym jak istotne jest dbanie o przyszłość naszej planety – dzięki eko-lekcjom mogliśmy pokazać im jak mogą wpływać na czystość swojego otoczenia.  Następnie odbyła się część praktyczna, w której dzieci wraz z pomocą członków fundacji ERGO cares skonstruowały zabawki z materiałów zero waste, a następnie zasiliły je energią prosto ze Słońca. Drewniane wiatraki z małymi ogniwami fotowoltaicznymi pozwoliły uczestnikom z bliska zobaczyć jak duża moc drzemie w promieniach słonecznych. Dodatkowo składano drewniane helikoptery z wieloma ruchomymi elementami.

Edukacja dotycząca odnawialnych źródeł energii – „Akademia ekoLogiczna”

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach programu „Akademia ekoLogiczna”, zainicjowanego przez fundację ERGO cares. Głównym założeniem i celem akcji jest budowanie świadomości, wrażliwości ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych od najmłodszych lat.

Przeczytaj również

Liczymy na dobrą pogodę – warsztaty w Kowanówku

W listopadzie mieliśmy okazję wziąć udział w projekcie „Liczymy na dobrą pogodę” (...)

Zasililiśmy dobrą energią Gnieźnieński Klub Seniora

W maju i czerwcu tego roku mieliśmy przyjemność być świadkami wielkiego dzieła, które jednocz(...)

Charytatywna instalacja fotowoltaiczna w Gnieźnie

Koncepcją projektu „Dajemy dobrą energię” jest niesienie realnej pomocy dla instytucji pożyt(...)

Dopasuj swój idealny system fotowoltaiczny