Zasililiśmy dobrą energią Gnieźnieński Klub Seniora

W maju i czerwcu tego roku mieliśmy przyjemność być świadkami wielkiego dzieła, które jednocześnie przynosi dobro zarówno naszej społeczności, jak i naszej planecie. Projekt „Dajemy dobrą energię” to inicjatywa, która wpisuje się w misję fundacji ERGO cares, polegającą na niesieniu pomocy instytucjom pożytku publicznego. Co ważniejsze, jest to pomoc oparta na odnawialnych źródłach energii, co stanowi krok w kierunku zielonej przyszłości.

Początki projektu sięgają 15 maja 2023 roku, gdy podpisano umowę przekazania darowizny pomiędzy Prezydentem Miasta Gniezna, Tomaszem Budaszem, a Dyrektorem operacyjnym firmy SUNERGO i Członkiem Zarządu Fundacji ERGO cares, Miłoszem Świątkiem. Umowa ta przewidywała montaż kompletnego systemu instalacji fotowoltaicznej na dachu Gnieźnieńskiego Klubu Seniora.

Montaż charytatywnej instalacji rozpoczął się 25 maja 2023 roku. Niedługo potem członkowie Klubu Seniora w Gnieźnie mogli poczuć, że słońce nad Gnieznem służy im nie tylko w postaci ciepłych promieni. Cała instalacja objęła 14 modułów fotowoltaicznych marki LONGi 375 oraz falownik Fronius Symo 4.5-3-S, co zapewniło moc na poziomie 5,250 kWp. To zielone źródło energii pozwoli pokryć pełne zapotrzebowanie energetyczne Klubu Seniora.

Dla fundacji ERGO cares i firmy SUNERGO, która była wykonawcą instalacji, ta inwestycja to ważny krok. Jest to pierwsza realizacja w ramach projektu „Dajemy dobrą energię” i początek długiej drogi, na której będziemy wspólnie nieść pomoc potrzebującym.

Dla Klubu Seniora w Gnieźnie to ogromna ulga i szansa na dalszy rozwój. Oszczędności, które uzyskają dzięki nowej instalacji fotowoltaicznej, będą mogły zostać wykorzystane na rozbudowę oferty edukacyjnej, kulturalnej i oświatowej dla Seniorów. To nie tylko obniżenie kosztów energii elektrycznej, ale także wsparcie w realizacji misji tego miejsca.

Dlaczego projekt „Dajemy dobrą energię” jest tak ważny? To nie tylko pomoc dla potrzebujących, ale także krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości. Wykorzystując odnawialne źródła energii, tworzymy lepsze jutro dla naszej planety. Wierzymy, że to dopiero początek naszych działań i że wspólnie z innymi podmiotami będziemy mogli zrobić wiele dobrego dla naszej Planety. Cieszymy się, że możemy być częścią tego ekscytującego projektu i pomagać innym dzięki energii ze słońca.

O wydarzeniu w obiektywie mediów oraz uczestników

Przeczytaj również

Liczymy na dobrą pogodę – warsztaty w Kowanówku

W listopadzie mieliśmy okazję wziąć udział w projekcie „Liczymy na dobrą pogodę” (...)

Zasililiśmy dobrą energią Gnieźnieński Klub Seniora

W maju i czerwcu tego roku mieliśmy przyjemność być świadkami wielkiego dzieła, które jednocz(...)

Charytatywna instalacja fotowoltaiczna w Gnieźnie

Koncepcją projektu „Dajemy dobrą energię” jest niesienie realnej pomocy dla instytucji pożyt(...)

Dopasuj swój idealny system fotowoltaiczny